Śledzić trendy we wzornictwie to rzecz trudna, co chwilę zmieniają się kierunki, kolory i style. Każdy sezon oznacza zmiany i oczywiście można próbować za nimi podążać (mamy dla Was wskazówki). Dla tych co to nie lubią się spieszyć też mamy rozwiązanie – style od lat pozostajace w top10!

1. Kolory na sezon 2014/2015. Blue total look – ponadczasowa czerń zastępowana jest granatem i wszystkimi odcieniami błękitu. Wielkimi krokami do wnętrz wchodzi kolor jeansu i cool mint. Niebieskości spychają na drugi plan szarości i beże. Pojawia się kropla bieli, która ożywia granaty, odbija światło, daje poczucie elegancji, przestronności i świeżości. Tkaniny dekoracyjne w odcieniach bieli i granatu świetnie prezentują się na oknach, fotelach i dodatkach. Kolor niebieski jest kolorem przewodnim dla stylu marynistycznego we wnętrzach, który można wykorzystać i w salonie, i w sypialni, a nawet w pokoju dziecięcym. Błękitne tiule wykorzystamy do stworzenia wnętrza w stylu shabbyshic, a mięsiste granatowe aksamity w stylu glamour.

2. Wzory 2014/2015. Wiekszość producentów tkanin dekoracyjnych wprowadza kolekcje z intensywnie roślinnymi wzorami. Króluje jungla, wzory kolonialne, tropikalne. Popularne dotąd róże zastępowane są bujną roślinnością z ciepłych krajów. Wzory są bardzo kolorowe, naturalne. Tkaniny kipią życiem. Pojawią się też inspiracje „zwierzęce”: panterka, tygrysie paski, futra. Dla równowagi możemy łączyć te wzory z bardziej graficznymi koordynatami jak pasy, kropki, i gładkie. Dzięki takim zestawieniom uzyskujemy całkiem świeży powiew designu, zaskakujący i oryginalny.

3. Ponadczasowe rozwiązania.

Czerń i biel. Graficzne połączenia tych kolorów sprawdzą się zawsze, a wybór tkanin dekoracyjnych jest tu ogromny. Możemy wybierać wśród zygzaków, kropek, pasów, grafitti. Skomplikowane wzory geometryczne wykorzystamy w stylu minimalistycznym, skandynawskim i w stylu lat 60-tych.

Minimalizm. Im mniej tym więcej. Stosujemy tu tkaniny dekoracyjne oszczędne we wzorach i kolorach. Mogą to być grube gładkie bawełny i lny. Kolory powinny byc stonowane, przechodzące z jednego w drugi. Forma dekoracji okiennych w stylu minimalistycznym ma być prosta, a więc najlepiej rolety rzymskie, bez zbędnych marszczeń.

Podziel się