Pokój nastolatka powinien być oryginalny i wyrazisty. Dobrze, aby było w nim miejsce na pasje właściciela i lekką nutkę młodzieńczego szaleństwa oraz, by wszystkie te elementy nie przeszkadzały w nauce. Jak pogodzić praktyczność i młodość? Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących urządzania pokoju nastolatka.

1. Wybierz nasycone barwy. Pastele oraz przydymione i pudrowe odcienie nie oddają radości życia nastolatków. By pokój odzwierciedlał ten radosny, czasem buntowniczy okres życia dziecka, trzeba skupić się na kolorach. W pokoju nastolatków świetnie prezentują się soczyste i intensywne barwy. Nasycone odcienie wyrażają młodzieńczą energię i pozwolą nastolatkowi wyrazić siebie. Warto jednak zadbać o to, by kolory nie dekoncentrowały właściciela pokoju, dlatego w doborze mocnych barw, ważny jest umiar.

2. Postaw na kontrasty. Przestrzeń nastolatka świetnie prezentuje się w kontrastowych barwach. Nie ma tu ograniczeń – podobnie, jak w pokoju dziecięcym – jednak zastosowanie zbyt wielu barw, może wprowadzać do pomieszczenia chaos. W pokoju nastolatki wyjątkowo dobrze prezentuje się zestawienie intensywnego różu lub turkusu z bielą. Pokój nastolatka natomiast jest idealny, by użyć w nim czerwieni, czerni i bieli. Wyraźna różnica między kolorami nada pomieszczeniu charakteru i wyjątkowości, co jest istotne dla nastolatków.

3. Wykończ wszystko wzorem i napisem. Wzory i napisy to coś, co pozwoli nastolatkowi wyrazić siebie. Wybór odpowiedniej tkaniny może być motywowany zainteresowaniami, charakterem czy marzeniami młodego człowieka. W pokoju pasjonata podróży nie powinno zabraknąć poduszek z nazwami miast, które chciałby odwiedzić, czy zasłon z nadrukiem mapy. Z kolei młoda marzycielka powinna postawić na gwieździste rolety czy patchworkowe poduszki.

nastolatek

Fot. pinterest.com., Prestigious Textiles,

Do pokoju nastolatków polecamy kolekcje Diva, Carnaby, Novelty i It’s a Dogs Life – wszystkie dostepne tu.

Podziel się