Styl vintage wielu osobom kojarzy się jedynie z pradziadkami i przez to nijak nie pasuje do pokoju dziecięcego. Wnętrze malucha to jednak idealne miejsce na wyjątkową aranżację, która będzie wariacją stylistyki sprzed lat i  dziecięcego szaleństwa. Wydaje się Wam to niemożliwe? Poniżej kilka inspiracji na połączenie pozornie wykluczających się dekad.

1. Koniec i kropka, czyli dziecięce punkciki

Pierwszym rysunkiem dziecka zazwyczaj jest kropka. Czy nie kojarzy się Wam również ze stylem vintage? Kolorowe kontrastowe połączenia kolorów, wyraziste tło w intensywnym odcieniu czy różnokolorowe kropki – im więcej pomysłów na zwariowane zestawienia, tym bardziej dziecięco! Kropki wyjątkowo ciekawie prezentują się na poszewkach i zasłonach.

2. Kwiatki, bratki i stokrotki

Kwiecista tapeta, pościel w kwiaty czy obrus z motywem kwiatowym – czy nie takie dodatki królowały w pokojach naszych babek i prababek? A może by tak odświeżyć kwiecisty wzór i pokazać go w nowej, dziecięcej odsłonie? Retro kwiatki świetnie prezentują się w dziewczęcych wnętrzach. Kwiecista pościel, poduszka czy zasłonka – sami zastanówcie się, co w pokojach Waszych pociech sprawdzi się najlepiej. Nie zapominajcie tylko o tym, że kwiatów nie należy nadużywać – ich nadmiar jest dobry jedynie w ogrodzie.

3. Paski

Mówiąc o stylu vintage nie można pominąć pasków. W pokoju dziecka można je łączyć niemal z każdym wzorem – świetnie komponują się zarówno z wspomnianymi wcześniej kropkami, jak i kwiatami. Paski vintage w pokoju dziecięcym powinny być kolorowe. Co do wielości barwnych połączeń – tu nie ma żadnych ograniczeń. Paski grubsze można łączyć z cieńszymi, jaskrawe z pastelowymi. Ważne, aby kolorowo, przytulnie i z fantazją.

Macie jeszcze wątpliwości co do aranżacji vintage w pokoju dziecięcym?

vint

Fot. pinterest.com., Clarke&Clarke, Prestigious Textiles

 

Podziel się